Kampüsler > Sevinç Ortaokulu Ataşehir> Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik

PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK VE REHBERLİK

BİREYSEL EĞİTİM VE KARİYER DANIŞMANLIĞI:

Sevinç Ortaokulu’nda her öğrenciye alanında uzman rehber öğretmenler tarafından; Eğitsel Danışmanlık, Kariyer Danışmanlığı ve Psikolojik Danışmanlık hizmetleri verilir.

EĞİTSEL DANIŞMANLIK

Eğitsel danışmanlık ile öğrencinin sınava hazırlık sürecini en verimli şekilde tamamlaması sağlanır. Öğrencinin sınava hazırlık sürecinde motivasyon düzeyini arttıran rehberlik çalışmaları düzenlenir. Dikkat dağınıklığını azaltma ve odaklanma çalışmaları, zamanı etkili kullanmaya yönelik çalışmalar gerçekleştirilir. Hedef belirleme, verimli ders çalışma yöntem ve teknikleri, sınav stratejileri ve test çözüm teknikleri ile ilgili uzman rehberlik sunulur.

KARİYER DANIŞMANLIĞI

Kariyer danışmanlığı ile öğrencinin kendini tanımasına rehberlik edilir; ilgi, yetenek ve istekleri doğrultusunda gelecek ile ilgili isabetli kararlar alması için profesyonel çalışma ve yönlendirme yapılır. Öğrencilerin ilgi, yetenek, mesleki değer ve kişilik özellikleri belirlenir. Sınav sistemi tanıtılır, yerleştirme süreci hakkında bilgi verilir, lise tanıtımı yapılır. Yerleştirme döneminde veli ve öğrencilere profesyonel tercih danışmanlığı hizmeti sunulur.

PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK

Psikolojik Danışmanlık ile bireyin kendini gerçekleştirmesi için profesyonel düzeyde rehberlik edilir. Öğrencinin okula uyumu için oryantasyon çalışmaları yapılır. Kişisel ve sosyal problemlere yönelik çözüm odaklı psikolojik danışma uygulamaları gerçekleştirilir. Ergenlik dönemi özellikleri ve ergenlik sorunları ile başa çıkma, öfke çatışma çözme yöntemleri, özgüveni arttıran psikolojik danışma uygulamaları, ergen-ebeveyn iletişim şekilleri gibi öne çıkan birçok başlıkta destek verilir.

Sevinç Ortaokulu

Ataşehir

Sevinç Ortaokulu

Bakırköy

Sevinç Temel Lisesi

Bakırköy

Sevinç Temel Lisesi

Kadıköy