Kampüsler > Sevinç Ortaokulu Ataşehir> Akademik Danışmanlık

AKADEMİK DANIŞMANLIK

BİREYSEL AKADEMİK YÖNLENDİRME VE TAKİP:

Sevinç Ortaokulu’nda her öğrenciye alanında uzman rehber öğretmenler tarafından özel danışmanlık hizmeti verilir ve öğrenciye akademik alanda profesyonel yönlendirme yapılır.

Danışman öğretmen öğrencinin bilişsel, psikolojik ve sosyal gelişimini izler. Öğrenci ile ilgili izlenimlerini diğer branş öğretmenleri ve rehberlik birimiyle paylaşır. Öğrencinin akademik başarısı; yazılı, deneme sınavı analizleri ve ödevleri dikkate alınarak değerlendirilir. Öğrenciye eksiklerini tamamlaması için ödev verilir ve katılması gereken ETAP'lara yönlendirilir.

Öğrencinin sınav sonuçları, ödev yapma alışkanlığı, katıldığı ETAP çalışmaları K12net Online Eğitim ve İletişim portalı üzerinden online olarak danışman öğretmen tarafından sürekli olarak izlenir. Veli ve öğrenci de dilediği zaman bu portala giriş yaparak ilgili verileri gözlemleme şansına sahiptir.

Danışman öğretmen öğrenci ile bireysel görüşmeler yapar. Görüşme sonucunda öğrenci ile beraber aldığı kararları ve öğrencinin akademik başarısını; veli ve okul idaresi ile düzenli olarak paylaşır.

Sevinç Ortaokulu

Ataşehir

Sevinç Ortaokulu

Bakırköy

Sevinç Temel Lisesi

Bakırköy

Sevinç Temel Lisesi

Kadıköy