31 Ağustos 2015

Kariyerini Şansa Bırakma

TÜM HABERLER
Haberler > Kariyerini Şansa Bırakma

Sevinç Koleji bu yıl geliştirdiği rehberlik envanterleri ile ortaokul ve lise öğrencilerine yepyeni bir hizmet sunuyor… Sevinç Koleji Ataşehir, Beylikdüzü ve Bahçeşehir kampüslerinde ortaokul ve lise öğrencilerine ücretsiz olarak uyguladığı analizlerin raporuna göre, öğrencilerin geleceğe daha bilinçli adımlar atmasını sağlıyor.

 

Lise öğrencilerine özel uygulanan Sevinç Kariyer Analizi ile öğrencinin baskın zeka alanları, alan yetenekleri ve mesleki yönelimleri tespit ediliyor. Bu analiz sonucunda öğrenciler, kariyerlerine yön verecekleri güçlü ve gelişime açık yönlerini öğrenmiş oluyor. Sevinç Koleji’nin rehber öğretmenleri, her öğrenciyi raporuna göre değerlendirerek yön gösteriyor.


 

Ortaokul öğrencilerine yönelik olarak uygulanan Sevinç Birey ve Eğitim Analizi’yle de öğrencinin kişilik özellikleri, öğrenme türü ve baskın zeka alanı gibi akademik hayatındaki başarısında çok etkili olan alanlar ölçülüyor. Bu analiz sonunda öğrencinin güçlü yönleri ve gelişime açık yönleri hakkında çok detaylı bilgi veriliyor. Bu rapor doğrultusunda, Sevinç Koleji’nin akademik danışmanlık ve rehberlik biriminde yer alan uzman eğitmenleri tarafından öğrenciye özel akademik program oluşturularak, eğitim hayatı ile ilgili yönlendirme yapılıyor.  

 

Lise ve ortaokul öğrencilerine uygulanan bu özel analiz çalışmasına katılmak için Sevinç Koleji'nden telefon ile ya da internet üzerinden form doldurarak okuldan randevu alınması gerekiyor. Analize katılan öğrenciler, değerlendirme raporları sonucunda kendileri hakkındaki farkındalıklarının arttığını ve gelecekleri için yaptıkları planlarda aldıkları geri bildirimler doğrultusunda değişiklikler yaptıklarını paylaşıyorlar.

 

Sevinç Ortaokulu

Ataşehir

Sevinç Ortaokulu

Bakırköy

Sevinç Ortaokulu

Ümraniye Esenşehir

Sevinç Temel Lisesi

Bakırköy

Sevinç Temel Lisesi

Kadıköy